Blog – Matěj Trakal

převážně nevážně

Trutnov open air festival 2011

Je to poprvé, co jsem kdy jela na nějaký velký festival :) Den před odjezdem na tento legendární fest, jsem měla spolu s přáteli velkou narozeninovou oslavu, na kterou přijel i můj Matěj, aby i on konečně poznal mé přátelé a viděl s kým se nejčastěji stýkám :) a oni ho hned mezi sebe přijali, za čež jsem velice ráda :)
a teď už k festivalu… :)

17.8

Ve středu ráno jsme se vzbudili, poklidili po oslavě a šupajdili si to k nám domů se ještě trochu dospat a pak zabalit všechny potřebné věci s sebou !
Přiblížil se večer a my se vydali na nádraží na vlak.. a frrr do Trutnova :) . Ve vlaku je už celkem veselo, poněvadž jsme si přisedli k bandě, která byla vypravená až z Brna, což vypovídá o všem :D
Při příjezdu do Trutnova jsme zjistili, že vlastně vůbec nevíme kudy z nádraží na naši cílovou stanici, a tak se připojujem ke skupince lidí, ve které jsou mimo jiné i „bratři“ ze Slovenska, s kterými popíjíme a štrádujem si to na Bojiště :) . Na Bojišti nás pouští prozatím bez vstupenky a my se odebíráme směr stanové městečko, hledat Matěje kámojdu Blondie ( kterou jsem zde poznala ), aby nám ukázala, kde jejich banda stanuje a my se u nich mohli „ubytovat“ :D . Vzhledem k tomu, že už je kolem deváté hodiny večerní je už poměrně tma a hledat někoho, je jako hledat jehlu v kupce sena ;-) , ale my měli štígro a Blondie nám šla hned u brány stanového městěčka vstříc a vzápětí se zde objevil i Figin a tak se vydáváme do centra Mejtového stanového městečka v stanovým městečku a potmě začínáme stavět stan. Po dostavění jsme už domluveni s Pavlem Slezákem a pádíme si pro vstupenky a hned se razíme opáskovat :). Poté si jdeme poslechnout ještě s Figinem a pány foťáky jedny z prvních festivalových kapelek Půl noc a Experti a po nich se ještě chvíli zdržíme na pokec u pár pivek venku u stolu s bandou lidí, které zde přes Sleziho poznáváme, a pak pokec u stánku s výkupem kelímků, kde jsme zjistili, že se vykupujou jen ty s festivalovým logem ( maj to hezky promyšlený :D ) a poté se odebíráme chrnět do stanu :).

18.8

Ve čtvrtek ráno se probouzíme relativně brzy a vydáváme se společně s Figinem, který se už stihl překempit k nám do města něco „malého“ koupit a pojíst. Ovšem to dopadlo jako vždy a my měli nákup takový, že jsme si s jídlem a pitím vystačili relativně až do konce festivalu.
Během dne se ještě extra nic moc neděje, ale čeká se na očekávaného člena do Pardubické bandy Jaromíra, který s sebou přiváží překvapení dne a to Páju :) měla jsem nesmírnou radost, že dorazila :) ! Odvádíme je k nám ke stanu, kde si oni stavějí svůj a my u toho trochu popíjíme a posléze se vydáváme do areálu poslechnout nějaký kapelky, a tak koupit nějaké ty festivalové propriety jako jsou trička apod. ;-). Hlavní hvězdou večera, je ale Iggy na kterého asi nikdy nezapomenu, poněvadž se pár chlápků pokoušelo dostat do předních řad a mě smetli s sebou, tak jsem si trochu poležela na zemi a ochutila, co je to když na vás lidi šlapou. Kdyby to bylo aspoň jednou, ale po té, co mě Matěj sbírá ze země se po chvíli pokouší prorvat dopředu další týpek, který byl mimo jiné i pěkně už nalitý, ale tentokrát mě jen sráží pod lavičku, na které jsem spolu s ostatními stála a nakopávají mě do hlavy, což už příjemný opravdu nebylo. Dále během koncertu se to tam začalo jevit čím dál více nebezpečně a tak raději odcházíme sednout na stráň a sledovat dění koncertu z ní. Po Iggym se všichni odebíráme ke stanu a jdeme se odebírat do našich říší snů :)

19.8

Pátek se probouzíme zas relativně brzy, vylejzáme ze stanu a hned popíjíme, aby už od rána byla nálada :D . Jenže v pátek nám počasí moc nepřálo a začalo se poměrně dost rychle zatahovat. A tak se vydáváme do města na oběd, který s Matějem spojujem ještě se sprchou ve zdejší škole. Jenže při cestě nás chytá nehorázný slejvák a Pája a spol. se od nás odpojují do nejbližší restauračky (pizzerie) a my totálně durch mokrý v tom největším lijáku přicházíme ke škole, kde je fronta do sprch minimálně tak na 2 honiny čekání, proto voláme Slezimu, který nám hned při předávání lístku nabízel poskytnutí koupele u něj v bytě a podobně, a tak se vydáváme k němu domu, kde ve velké rychlosti zalejzáme do vany se vyhřát :) . Po koupeli se odebíráme ke zbytku Sleziho spolubydlících do kuchyně a kecáme o všem možným, co jde :) Slezi neustále nutí někomu jídlo, z čehož někteří nebyli zrovna nadšeni :D Ale mě se mu podařilo „vnutit“ jeho „speciální“ kafe, na které budu asi ještě dlouho vzpomínat, tolik kofeinu se do mě snad ještě nikdy nedostalo :D .
Po čase tam přichází udělat přepadovku partička opilých týpků, kteří mimo jiné stihli nablít Slezimu do dřezu v kuchyni :D poté zas jak divoká voda zmizeli. Mezitím přestalo a pršet a my voláme zbytku naší bandy, kde jsou, že tam za nimi v nejbližší době dorazíme, ale oni už jsou bohužel na odchodu, a tak se vydáváme sami do Pizzerky v Hyperce a poté a zpátky do areálu festivalu. Při příchodu na Bojiště už to vypadá, že by mohlo být hezky, ale opak je pravdou. Při cestě do areálu nás stáhá opět šílená průtruž, takže se jdeme rychle schovat pod stánek a z kapelky s názvem Znouzecnost, na kterou jsme chtěli jít, máme leda tak kulový ! Pod stánkem se k nám přifařuje i Artýs, a tak kecáme a čekáme, než ten šílený slejvák přestane. Když konečně přestalo pršet, šli jsme se odebrat ke stanu, kde už byli i ostatní a děsně se po nás sháněli :D prej kde jsme tak dlouho apod. Vysvitlo slunko a tak chvilku sedíme u stanů a popíjíme, co je zrovna načlý :D a po chvíli se přesouváme zpět do areálu na N.V.Ú. , kde potkávám Pajase a jdeme hned pařit do toho úžasného bláta, takže bylo vlastně úplně zbytečný, že jsme se byla před tím mejt :D Po jsme se s Matějem přesunuli do stanu, abychom si na chvilku schrupli a nabrali síli na noční kapelky. Jenže jednu kapelku zaspáváme, a tak jdeme alespoň na kapelku, která byla více v plánu The Locos (ESP), která byla a je naprosto famózní :) . Po Locosích hned navazují The Chancers, na které jsme se již plně probudili, a tak je užíváme plnými doušky. Když dohráli bylo asi tak čtyři ráno, a my usoudili, že bychom mohli už jít pomalu spát.

20.8

V sobotu ráno se opět relativně brzy probouzíme, což do teď ani moc nechápu, že jsme po tak dlouhém ponocování byli schopni, tak brzy vstát, ale ono není asi čemu se divit, když sousedé vedle nás dělali již od časného rána „bordel“ a nebyli jediní! Tak vylejzáme ze stanu, kde jsou už od nás z party taky dávno na nohou, a tak společně snídáme. My si dáváme zbytek pizzy z předešlého dne a prohlížíme program, který se pro nás na dnešní den chystá! Ale dnes jich je celkem po málu, ale i tak budou určitě stát za to ;-).
Máme docela do odpoledne dost času, než půjdem na naši první kapelku, a tak zůstáváme u stanu a popíjíme naše zásoby a kecáme o všem možném ;-) zase parádní den! Jenže se ale bohužel zvrtne a moje výborná nálada se stává v hotový horor, z ničeho nic se mi začne dělat dost nevolno a strácím vědomí :( Téměř celé dopoledne si nepamatuji! Ale zřejmě jsem usla na sluníčku a pěkně jsem si sežehla nohy, protože takhle rudý jsem je asi v životě neměla. Ale musím všem poděkovat, co tam byli, poněvadž se o mě krásně postarali, hlavně můj Matěj, kterému tímto velmi děkuji a všem ostatní samozřejmě taky :) Ale k večeru se mi konečně začíná dělat líp a nabírám poměrně dost rychle síly! A tak pomalu vyrážíme do areálu okouknout co se tam děje a čekáme na Kryštofy, na který jsem docela dost chtěla, i když první kapelku, která byla v plánu bohužel díky mému „kolapsu“ nedopadla, tak aspoň něco ;-) Po Kryštofech se rychle přesouváme do Pub stage, kde už na nás čeká moje vysoce oblíbené Schodiště, na které poměrně dost paříme, a na kterých jsem se již plně zotavila :) :D :) ! Po Schodištu se přesouváme na hlavní stage, kde už hrají Plastic People a po nic přesun na Švihadlo, které zde teprv poznávám :) Po Švihadlech máme poměrně dost času, a tak se jdeme do stanu přiobléci, přeci jenom už se drobet ochladilo a trochu si poodpočinout, jenže co se nestane..V momentě, kdy zalejzáme do stanu na nás padne šílená únava a my úplně odpadáme, ale na Sto zvířat prostě musíme (chci) jít, jenže je problém vstát, nakonec se přesvědčíme k tomu se zvednou a vyrážíme na ně. Jenže jsme oba dost vykydlý, takže si je moc neužíváme (škoda) . Po Zvířatech se odebíráme zpět ke stanu, kde už nás čeká Figin aspol. a vyptávají se, kam jsme se na takovou dobu ztratili, přitom my snad ani sami nevěděli :D a tak se „loučíme“, popřejem si dobrou noc a odebíráme se každý do říše svých snů :) ( Nakonec ten den skončil dost dobře :) )

21.8

V neděli ráno, ale spíme trochu dýl, a tak rychle letíme do města do sprch, abychom stihli aspoň jednu z kapelek, na kterou se Matěj snad nejvíce těšil za celý festival ;-) ! Totáče, ale boužel nestíháme (nebejt fronty ve sprchách), ale Poletíme? Tak to stíháme naprosto s přehledem :) Tuto kapelku jsem si po festivale poměrně dost oblíbila :) jsou naprosto famózní, hlavně ten jejich houslista :P ! Po nich je chvilka času a tak se pocházíme po areálu, prohlížíme stánky a trochu fotíme, co se dá :) . Čas rychle utíká a my se již přesouváme k hlavní stagi, kde nám bude hrát Dukla Vozovna. Po Dukle se scházíme s Ráďou (náš fotograf PSO) a domlouváme se, že zajdem na oběd. Nechce se nám moc do města, na guláš od Krakonoše není moc chuti a tak to vyhrává Motorest Na Bojišti, ve kterém jsme již byli s Matym v předešlých dnech. Po výborném a velmi sytém obědě, se přesouváme do areálu, kde už nás čeká zbytek bandy a valíme na Volanty, které jako asi skoro všechny kapelky tam vidím a slyším prvně! Volanti jsou famózní : „točte se pankáčové“ :D jejich pokřik se mi do hlavy opravdu na velmi dlouho zaryl a stále tam přetrvává :) !
Volanti dohráli a my jsme se chystali k odchodu ke stanům, ale další kapelka, která se chystala nás velmi zajímala.. Členové kapely byli ze Slovenska a vypadali jak tři Elvisové :D Takže bylo rozhodnuto, jsme zvědavi na jejich rokenrol.. Chvíli je posloucháme, ale pak nakonec se stejně přesouváme ke stanům, a u nich popíjíme naše zásoby, ale ne vše, aby nám ještě něco zbylo na večer ;-) .
Zvedáme kotvy, poněvadž za chvíli začíná hrát Tleskač a Trabandi – ty už jsem slyšela od Matěje z nahrávek co má, ale naživo je naživo :) … Večer se neúprosně blíží a my sedíme opět u stanů a popíjíme zbytky, a že ne ledajaký :D Na mé oslavě jsem dostala od kámoše Rychlý špunty, a tak jsem je vzala s sebou. A člověk by nevěřil, co s člověkem dokáží udělat :D Ve spojitosti s vínem, které bylo samo o sobě dosti silné, jsme to s bublinkama z Rychlých špuntů opravdu dodělali! :D Takhle jsme snad ještě nikdy nalitá nebyla :D Ale jak si tak sedíme a popíjíme chodí kolem policajti a vyšetřují krádeže, které tam způsobují místní bezdomovci, kteří se u nás v městečku po dobu festu ubytovali a vykrádali stany a jejich zásoby, třeba jako mě.. „ukradli mi víno“ byla hláška, kterou jsem těm policajtům asi milionkrát řekla a samozřejmě ze mě měli všichni srandu :P . Čas ke kapelce Fast Food Orchestra se blížil, a tak jsme se začali pomalu přioblíkat ( už bylo přeci jen chladno) a vyráželo se na ně do areálu. Ostatní šli na před, ale my jsme se s Matym trošičku zpozdili, takže jsme stihli jen asi poslední 2-3 jejich písničky, ale i tak super! :) Po nich se rychle přesouváme do Pub stage na Queens of Everything ( kteří mě moc nezaujali ), kde mi nějaký blbec, totálně zmrzačil kotník, že jsem nemohla ani chodit. Začalo to šíleně to puchnout, takže jsem šla navštívit místní rychlou pomoc (no paráda :-/) . Po ošetření se vracíme zpět a z The Prague Conspiracy bohužel nic nemám … podobně jako z Fast Foodu. Takže se po nich pomalu přesouváme ke stanům a jdeme chrnět!

22.8

Pondělí… a je to tu, je tu konec mého prvního, legendárního a do paměti vrytého festivalu. Ráno již brzy vstáváme a začínáme balit. Mě to s tou bolavou nohou bohužel moc nejde, ale snažím se, co se dá. Po úspěšném sbalení se přesouváme k autu a Figin nás hází na vlakáč, odkud už jedem dom. :)

Až na to, že jsem se z tohoto festu vrátila totálně zmrzačená, že to snad už ani víc nešlo (dobře šlo by to :P ), jsem si ho užila plnými doušky. Poznala jsem jaké to je totálně zapařit a vypařit ze sebe alkohol. Zkrátka na svůj první opravdový a megální fest v životě nezapomenu ! Děkuji !! :)*


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Pěkný almanach, aji pěkně dlouhý :) Mimochodem, jak jste dělali víza – rovnou uzbecká? Plánuju tam jet taky, s tím,…