Blog – Matěj Trakal

převážně nevážně

Jak mě štve dpmp

Někdy koncem srpna jsem se rozhodl, že si pořídím Pardubickou kartu od Dopravního podniku města Pardubice (dpmp). Zkoumal jsem letáčky a tak, no a usoudil jsem, že bude výhodné si zřídit personalizovanou kartu s fotkou s tím, že budu jezdit za studentské ceny.

Paní u přepážky jsem tedy dodal potvrzení o studiu a bylo mi sděleno, že studentská sleva bude aktivována od září. Ok, co se dá dělat, pár dní ještě budu jezdit za draho. Dobíjel jsem si neustále peněženku, a jezdil. Vše ok, až na plnou cenu jízdného. V září to samé, usoudil jsem, že mi to asi aktivovali, jakožto vysokoškolákovi, až od října. Dobrá.

Jenže v říjnu, jako by se nechumelilo a máme to tu znovu. Plnou cenu, místo zlevněného jízdného. To už jsem nevydržel a napsal na reklamace. Po asi třech dnech mi přišla odpověď se slovy:

Dobrý den,

ale vaši karta je správně natypovaná jako studentská. To, že jezdíte za plné jednotlivé jízdné je správně. Studentské slevy platí pouze pro předplacené časové jízdenky, nikoliv pro jednotlivé jízdné.

To je fakt super teda no, tak k čemu ta pošahaná karta teda asi je? To, že se na jednotlivé jízdy studenstká sleva nevztahuje se ovšem nikde nedočtete, jen je všude, jak budete jezdit levně se studenstkou slevou.

No, co se už tak dá dělat, kartu mám, rozhodl jsem se po propočítání slev nakonec sáhnout po 10mesíční s tím, že to vyjde o trošku levněji, než jezdit za plné jízdné neustále.

Došel jsem si tedy do dpmp na Karlovině. Požaduji tedy studentskou 10měsíční a hle, další ojebávka a sraní na hlavu zákazníků. Studentskou si aktovovat sice mohu, ovšem skvělá 10měsíční sleva se aktivuje od začátku září. Když jsem si ji aktivoval dnes, mám měsíc a půl v tahu, ty jako by prostě neexistovaly. Z 10měsíční je nakonec tedy 8 a půl měsíční.

A co mě na tomhle celém tak sere? Třeba to, že se nikde nedočtete, že student jezdí za plné jízdné při dobíjení Pardubické karty, že 10měsíční studentská se aktivuje od září, což je fakt super, když vysokoškolákům začíná rok říjnem, že? Dále třeba to, že najít cokoliv na webu dpmp je na GPSku, třeba to, že nemají nijak ochráněné zjišťování, kolik kdo má na kartě, pokud se podíváte na cizí kartu v online dobíjení a další a další ojebávky proti zákazníkům.

Jediné co jim teda asi pochválím je ta paní, co jim sedí za přepážkou, jelikož alespoň nebyla protivná, což jsem předpokládal že bude, když se tam opovažuuju otravovat „už“ odpoledne.

Dopravní podnik města Pardubice u mne tedy, jakožto nového zákazníka, pohořel na plné čáře. Bohužel je ještě nějakou dobu budu muset využívat (nebo si pořídit auto, což by se mi ovšem prodražilo výrazně víc).

Nejlepší an tom je, že i po těhle nepříjemnostech pak přijdete do MHD a tam vás ještě seřvou za to, že máte moc velekj batoh třeba, když vás zrovna nezkásne revizor s tím, že se vám blbě cvakla karta, nebo lístek, když vám dojdou finance na kartě… Hodně štěstí dpmp do budoucna, třeba zkrachováním za nenzažranost :)

Pardon, ale fakt mě to dneska celkem namíchlo…


Uveřejněno

v

,

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  1. Pěkný almanach, aji pěkně dlouhý :) Mimochodem, jak jste dělali víza – rovnou uzbecká? Plánuju tam jet taky, s tím,…