Troška fantasy a jak se líhne kukačka

Brisingr

Ač knížku Brisingr (3. díl od Eragona) mám doma myslím od vánoc, čas a chuť na její přečtetení se ke mně dostala až v posledních „dnech“. Musím říct, že se krásně čte. Je to poutavé a dokáže to vtáhnout do děje. Ovšem některé pasáže jsou až zbytečně zdlouhavé, prostě vypadnete z rytmu a tak vám nezbývá nic jiného, než si odskočit, dojít udělat jídlo a zase se ke knížce vrátit, nebo ji na chvíli odložit. V celku bych řekl, že stojí za to si ji přečíst. Navíc je tam pár zvratů a dost napínavé bitvy.

Anime

Již v průběhu čtení (v jedné z tech slabších chvil) jsem si odpočinul u filmu Sword of the stranger. Ač děj je strohý a předpovídatelný, je to jinak povedené anime. Navíc japonština u toho dává filmu nádech který s jiným jazykem asi nejde získat, takže doporučuju titulky a shlídnout (ono jinak to asi ani nepůjde, jelikož kolik anime jste viděli nadabovaných? Já asi jen Spirited Away – Cesta do fantazie a pak nejspíš Princeznu Mononoke, která běžela v TV).

Filmový čtvrtek

Dále v průběhu odpočinků v čtení jsem se prvně zúčastnil druhého (celkem 3.) vydařehého filmového čtvrtku. Běžel Kouř. Lidí vevnitř moc nebylo, ale tak podívaná dobrá. Tenhle týden (dnes) poběží Dálnice 60 (Interstate 60), což by si nikdo neměl nechat ujít (jen já tou dobou budu v práci)!

Slack line

Další činností byly 2 dny věnované lajnování. Jeden den jsem byl jen se ségrou obhlídnout terén, kde a kam to natáhnout a našli jsme na Jiráskáči docela pohodový plácek s ucházejícími stromy. My natahovali krátkou na naučení, ale případně by o kus vedle nebyl problém nahodil i longline.

Den poté šel ještě Tom a Aneta. Tak docela jim to šlo, ne že ne. Chvilku potrénovat a chodili by oba v pohodě. Když odešli, dorazil Hanz s Kačkou a i když má Hanz v háji koleno, přesto tam vlez a tak nějak se držel zuby nehny. Kačka měla až nechutnou stabilitu a ještě parkát stoupnout na lajnu, tak jí přejde jedna báseň.

Kukaččí vejce

je naprosto úžasná knížka od Cliffa Stolla. Během pár dní jsem ji přelouskal a nedokázal se od ní odtrhnout. Je to detektivka o crackerech a hackingu, špionáži a průnicích do státních počítačů. Hniha je podle pravdivých událostí. Máte rádi všechno co se okolo PC šustne? A vy jste ji ještě nečetli? Tak to hodně rychle napravte :). Dá se stáhnout na rootu, ovšem musíte přetrpět, že odstavce jsou jak když nejsou, chybějící slova (v důsledku OCR nejspíš) se vyskytujou docela pravidelně a někde si musíte slova spojovat dohromady, zaměňovat písmenka a podobně (nebo si skáknout do Brodské knihovny, kde jí mají! – já četl na PC, nebyl čas jít do knihovny – musel jsem číst :)).

Jinak pracuju na jejím přepracování, ale jelikož znova jí číst nebudu, potřeboval bych někoho, kdo ji číst bude, aby poopravoval slova. Já přepracovávám odstavce a celkové úpravě hnihy (doufám jen, že to není nelegální – jelikož licence na rootu je uvedeno jako Speciální, tak nevím co si pod ní představit).

A teď se s váma loučím, jelikož jdu do práce – o tom zase někde příště.

Leave a Comment

Your email address will not be published.