Lezení v Pce

Háčko

Přes celý semestr jsme měli možnost od školy levně chodit do H-centra lízt. Bylo to jako předmět, jen s tím, že je poprvé a zatím bez kreditového ohodnocení. Lezení jsme si opravdu užívali. První hodiny jsme byli rádi, když se vylezlo ke stropu na nejlehčích cestách. Postupem času bylo vidět znatelné zlepšení. Poslední hodiny jsme dávali už i docela stropovky i když po všech a jen krátký, rozhodně jsme ho nepřelezli.

Pilíř

Ve čtvrtek si sedím na zkoušce, už chci odejít, jelikož mám hlad, ale nakonec se nechávám překecat i na ústní část, abych mohl dostat lepší známku, než 2-. Mezitím mi přichází zpráva, že zbytek pokoje jedou na Pardubický pilíř zalízt. Když jsem půl hoďky předtím psal, jestli večer nezajdeme do Gekona, to se jim nezdálo dost nóbl, že prej na to není čas :).

Tedy procházím ústní zkouškou, dozvídám se, že jeli. V podstatě probíhám menzou s tím, že na každým kroku dělám sousto večeře a valím na kolej. Vyházet z batohu zkouškové věci a naházet tam lezecí.

Valím si to na kole směr ponorka a pilíř. Beru to po pravé straně řeky s tím, že tam bude míň bláta, nakonec je ho tam taky dost a ještě stíhám drobně kufrovat :). Naštěstí si toho hned všímám a beru to správným směrem. Ólalá, jsem skoro na místě, slyším Artura a vidím, kam až vidím, samý bláto na cestě. Jaksi fakt vedu blatníky, takže jsem od hlavy k patě zablácenej, ale co se dá dělat, to k tomu patří :)

Akorát začínají tahat, takže to stíhám akorát. Bere se snad za všechno, kruhy nevyjímaje. Sloup je ještě dost mokrej a čistě to moc nejde, nehledě na to, že jsme asi nezvolili zrovna nejlehčí cestu na začátek :). Vylézáme nahoru, fotíme, oddechujeme a jsme rádi, že jsme přežili první výstup na pilíř.

Po náročném slaňování, tedy spíš nástupu na slanění si to každej dáváme ještě jednou na totální vyflusání. Balíme už za tmy, něco kolem půl desátý a opět bláto-cestou mažeme směr kolej a domácí pohoda a odpočinek.

Pár fotek můžete nalézt opět na fotky.trtkal.net H-centrum lezení a lezení na pilíři. Tedy přeji všem slackerům a lezcům, pěknou letošní sezónu a na viděnou na nějaký tý loučce a skalce :)

Leave a Comment

Your email address will not be published.