Google je mrtev, ať žije wolframalpha

Čirou náhodou jsem dnes nahlédl zase po delší době na MUC konferenci o Miranda.cz na jabberu :). V té době jsem ještě ovšem netušil, že kliknu na odkaz a najdu dokonalost!

CreeWay zde uvedl link s dotazem: Kde je bůh? Kupodivu mu ten odkaz vyhodil naprosto přesný výsledek i s mapou (není to ovšem v pr**li, jak bych řekl já za sebe :D), ale v Německu.

A když už jsem byl na tomto skvělém vyhledávači, začal jsem zkoušet též zadávat nějaké ty hovadinky. Začal jsem sebou a moc jsem nepochodil (asi budu muset zapracovat :D). Trakala mi to převedlo na Trakai, což je jeden nádherný hrádek v Litvě, kam se chci za každou cenu jednou podívat (mají tam nádherná jezera, co jsem si tak prohlížel mapky okolí :))

No a dělal jsem s tímhle vyhledávačem i jiné hovadinky, až jsem se dostal k matematice :) :D A když mi na moji prasárnu typu: (30x/25)*11+log_3(23)+integral(3x^3)-10*sin(30) vyhodil výsledek i s nakresleným grafem, převedením do zlomků a vypsání v tvaru, jak to má být, nechápal jsem!

Ano tohle je vyhledávač mých snů! Vyhledává opravdu výsledky, které požadujete, ne irelevantní, ale ty skutečné po kterých toužíte! Pokud zadáte hledat jméno, tak vám to najde statistiky, kdy se narodilo nejvíce lidí s tímto jménem, zadáte-li republiku, vyjednou vám všehcny základní informce o ni i s polohou,… pravda zkratky a podobné věci to asi moc znát nebude – na to wikipedie jasně vede, ale obecné informace jsou zde bezkonkurenční. Zkuste a dejte vědět, jak jste dopadli v komentářích ;)

Ode dneška začínám používat wolframaplha.com

Železný Brod a informace
Železný Brod a informace

3 Comments

 Add your comment
 1. Je to možný nebo tu nevidím nic o Votvíráku??? Tss to je hruuuuza!

 2. COže: kdože? :)
  No bohužel vidíš dobře :/. Jsem línější, než liný. Neschopný a uplně na to tady kašlu… hrozně rád bych napsal, ale nevím jak, není kdy a hlavně není chuť psát (a to je to nejhorší). Votvírák byl asi nejúžasnější fesťáček na kterým jsem byl :). Díky vám (ať jsi COže kdo jsi :). Lidi a muzika na festu dělá všechno a s obojím jsem byl nadmíru spokojenej :))
  Další co tu chybí: Žizníkov, Majáles, nějaký další koncerty alá Ponorka (Pce), zakončení roku, … prostě to se mnou jde z kopce. Kopněte mne, zda-li můžete, abych se zas znormalizoval a dostal chuť psát :D.
  Jinak díky za komentář :). Je to asi po půl roce první ;)

 3. Co mohu nabídnout, tak pokud tě baví psát (a znám tě :D), můžeš zde začít blogovat ;).
  Co ti to dá: slávu! Vzhledem k tomu, že to tu moc lidí nečte, tak ne moc velkou :D
  Co ti to sežere: víc, než spoustu času :))
  Co to dá mně: jednoho dalšího blogera (prvního) a hlavně to tu nebude tak zakonzervovávat a zarůstat pavučinama :)

Leave a Comment

Your email address will not be published.