Ska-P (ES) Praha

Cesta

Utíkám, hodně rychle utíkám. Přesto mi připadá, že nemohu vlak stihnout… Ano, nějak jsem se zapomněl na koleji, v menze a málem nestihl doběhnout na vlak. Nádraží, naštěstí téměř bez fronty na lístek. To snad ne, já mám ještě asi 7 minut čas a vlak nikde. *Proč jsi tak utíkal, blbečku, málem jsi umřel vyčerpáním* Stojím na nástupišti a pro jistotu kontroluji lístek. Cože? Sakra ona mi to napsala na hlavák! Ale já jsem jí jasně říkal, že to chci do Holešovic.

Jo 6 minut do odjezdu, času dost, zase utíkám, tentokráte ke kase, abych se dozvěděl, že je to stejný, že vždycky píšou hlavák. Dobrá, se bude hodit (dozvíte se v pokračování, proto čtěte dál, jinak se nedozvíte konec ;)). Nejsem sám, kdo se diví, tak ještě ná nástupišti ujišťuji nějakou bandu, že je to OK a že s lístkem na hlavák fakt do Holešovic jet můžou.

Sedám, usínám. Škub doprava, škub doleva. Co se děje, kde to jsem? Aha Kolín :D. Otáčím hlavou na druhou stranu, spím. Škub sem, škub tam? Cože zase? Co je? Praha – Holešovice, konečná zastávka prosím vystupovat :D. Cesta mi utekla,ani nevím jak. Možná to bude tím, že jsem šel spát zas pěkně pozdě a ráno vstával na zkoušku (o ní také později).

Ale supr, jsem na nádru, zbytek na mě kašle a už prej jsou vevnitř (jeli z jinýho směru a dřív), takže se ptám nějakejch místňáků (asi punkáči, přece bych se neptal normálních lidí :-), že) na cestu. Tady kus rovně, pak doprava a kus za viaduktem doleva. Hele radši jdi s tím davem, to bude snadnější :D. Já fakt nemám rad místa, kde jsem ještě nebyl…

A jsem tam

Tyve to si děláte pr**l ne? Taková fronta … tyjo těch lidí venku, to mi chcete říct, že tady budu muset vystát tuhle frontu jako jo? Prochází nějakej týpek okolo a žblebtá si pro sebe: ty lidi jsou fakt výmaz, čekaj tu nějakou frontu a támhle je asi 30 vstupů bez jedinýho člověka :D.

Zpozorvním, přežvejkávám, co jsem to zrovna zaslechl a otáčím hlavu. Mířím k těm absolutně prázdným vchodům. Během asi 15 sekund (rychloprošacování ochrankou) jsem uvnitř :). A dostávám SMS: „jsme mezi podiem a zvukařem“. Vlejzám do sálu a ehm, jasně no, někde mezi tím asi tisícem lidí stojí zbytek mých frenďáků. Naštěstí mají klobouk a už na mě mávaj :). Mám je najitý asi za minutku i s prodíráním se lidma. Tyjo všechno supr zatím.

Ukládám bundu do batohu a čekáme…, jsme docela vepředu, když by se nám chtělo, tak se během 2 minut proderem ani ne moc davem až k zábradlí… ale tak co, docela to vyhovuje, vždyť stejně maj hrát ještě Prágue skáčka a Fást fůdi. Všechno supr, jen ten batoh už mě začíná štvát…

Prague Ska Conspiracy

A je to tady! Začínají, hrají, a jsou … jako vždy … lepší, než úžasní. Super zvuk, super zpěv, prostě PSC (nemyslím směrovačku!). Vepředu se začíná rozjíždět docela pogo, my si v zádu jen tak paříme, bohatě to stačí. Hrají hrozně krátce. Docela škoda, bejva bych ocenil, když by hráli déle, ale nevadí, přesto super, jako vždy :)

Fast Food Orchestra

Ano, kapela, kterou si rád poslechnu doma z CD. Na živo mě ovšem opravdu moc neberou, jelikož ska/reggae mixují s nějakým hip-hopem nebo čím… Pravda na některé písničky jsme docela zapařili, jelikož byli v původním provedení a navíc jsme tam pařili a pokecali s nějakjema dvěma holčinama :). Hráli stejně dlouho jako PSC, takže taky ne moc dlouho, ač na můj vkus až moc :D

A hlavní trhák večera SKA-P

Ska-P projekce za podiem
Ska-P projekce za podiem

Začli hrát přesně od 21. hodiny (takže asi půlhodina, možná delší) pauza po Fástech. První písnička. Připadám si jak sardinka a snažím se odsunout směrem dozadu, jelikož tohle se s batohem na zádech fakt nedá přežít (navíc bez pití – pivo za 40 a hlavně hrozně daleko dozadu a už bych se zpět neprocpal). Se Aurélkou a Líbou jsme se tedy odsunuli směrem vzad a zkončili v úrovni zvukaře (Líba se nám ztratila :(, šla prej posednout vedle zpěvačy z PSC na tribunu :))

Druhá část grupy byla nedobrovolně hned u první písničky vržena směrem oplocení před podiem. Tam všichni tedy i zůstali po zbytek koncertu a při třetí písničce se tam už prý dalo i nadechnout. Docela jim závidím, ale co…

Písničky hráli jak ze starých, tak nového alba a opravdu skvěle se pařilo. Jelikož nemají pomalé písničky, tak se nedalo ani moc oddechnout, tak asi ve třetině koncertu hodili jednu nebo dvě písničky od nějaké jiné kapely (tedy i ti jiní hráli) – větší pohodovku (ale nic moc), takže jsme oddechli.

Pařili jsme, skákali, občasně, když jsme zrovna znali slova (la la la, le-ga-li-za-ci-ón a i některý další – třeba moje oblíbený A la mierda což se dá říct každýmu a na všechno v dnešní době :D) tak i zpívali :). Jen ten batoh, to je prostě … grrrrr proč člověk musí sebou vláčet batoh s bundou a mikinou… Bez něj by se pařilo mnohem lépe. Navíc jsem míval na batohu krásné placky (Ska, Volanty, Pankix,…) a docela rychle mi zmizeli *fňuk*, takže pro příště vím, že placky sundat :). Jediná co mi zbyla je od Bela Fica, která je stejně nejhezčí ;)

Nejlepší co tam ale měli byla prostě šou na podiu, kdo viděl Incontrolable ví alespoň přibližně o co jde. Ale bylo to mnohem, mnohem lepší, jelikož měli víc nápadů a takový papež měnící se za nima v ďábla (pokračujte na rajčeti pár fotkama ;)) byl naprosto úchvatný. Nenávist k Bushovi se také nedá popřít :) a ač textům moc člověk fakt nerozumí, alespoň přibližně ví o čem že to vlastně je z toho podia a obrovských pláten za nimi. Spousta lidí tvrdí, že je to komunistická propaganda, ale když tomu nerozumíte, takje vám to stejně jedno :D (jako mně)

Šou byla, super ska-punk taky, davy lidí – bohužel, nemít batoh super pogo taky, tedy můj názor? Prostě dokonalý koncert! Nemohu jinak, než gracia Ska-P.

A jdem někam posednout

Vylézáme ven z Tesla arény a hledáme nějakou hospodu kam na chvilku sednout. Nalézáme hospoho-hernu a ač byla skoro prázdná (měli do 3) byla docela fajn :) Kecá se, popíjí se (převážně kofola :D)… znáte to.  Po nějaké době razíme k Šimonovi na privat, kde většina znás přespává. Musím uznat, že oproti naší koleji mají o dost větší luxus a navíc za téměř stejnou cenu a to ještě v Praze… Pardubice: měli byste ty koleje zlevnit sakra!.

Jede se domů

Ráno se probouzíme nějak k poledni, balíme a pomalu, tedy vlastně docela narychlo letíme na metro, zbytek autobus a já vlak. Ano, jak jsem na začátku psal, jízdenka z hlaváku se hodí, jelikož z Holešovic skoro nic do Pce nejede a na hlavák je to metrem kousek. Dokonce jsem ani nebloudil :). Nasedám do vlaku, zapínám přehrávač a tak trošku podřimuji.

Jinak poznatek: opravdu mě baví chodit v klobouku, tedy pořídím si konečně ten správný hadrák a pak už mě bez klóbrcu neuvidíte nikde a nikdy ;)

Škola

Udělal jsem grafiku. Tadáááá, oslavujte, gratulujte mi, jsem prostě mistr :D. No dobrá, tak zastak výborné to nebylo :) (prostě jen za 2). Některé věci jsem v učení přeskakoval s tím, že tyhle věci tam nebudou. Tak třeba jsem udělal všechno možné s obrázkem, jen na otočení o úhel jsem se vyprdl, jelikož mi to přišlo zbytečné. Křivky a vyplňování jsem se naučil k teorii, ale prakticky jsem to nezkoušel.

No a samozřejmě: přijdu na zkoušku, dostanu zadání a … neuhodli byste. Dostal jsem otočení obrázku a druhá praktická bylo inverzní vyplnňování :-!. Z přednášek jsem vytáhl vzorec, něco trošku posplácal a odevzdal :).

Přijdu k ústní a z praktické nakonec získávám skvělých 7.5 bodů :). Jsem šťastný jak blecha, jelikož k tomu, abych mohl v ústní pokračovat jsem potřeboval 4.

Dostávám teoretické otázky a hle: Standardní a adaptivní paleta – dělám si poznámky, dost slušně vím co to je ta adaptivní a subtraktivní paleta, tedy pohoda jedna otázka v suchu říkám si. Další něco si poznamenávám a u dalších dvou to samé. 2 otázky nevím vůbec co to má být…

Přesednu si k Veselému a začnu vykládat o barevných paletách: tím myslíte něco úplně jiného, nemáte páru o co v tom jde. Škrt, jeden bod v tahu ze 6. Druhá otázka, nevím vůbec, další: něco trošku vykládám, ale opět prý něco úplně jiného. Zbývají 3 poslední otázky :'(. Naštěstí šrafování vím. Jeden ze 2 potřebných bodů mám a 2 poslední otázky. Další jsem něco žvatlal už ani nevím co to bylo za otázku, ale v každém případě se smiloval a bod mi dal :). Je to v suchůůů mám 2 body. Další otázka spojitost křivek myslím. Začnu vykládat o osmi a čtyřspojitosti a opět se dozvídám, že to má úplně jiný význam, než jsem si myslel.

Kouká, jeslti jsem chodil na cvika a dělal na hodinách. To samozřejmě ano, jelikož mě cvika docela bavili :). Dostávám krásnou dvojčičku a jdu na kolej. Převlíkám se, za chvilku letím na opožděný oběd, zpět na kolej a nestíhám… pokračování článku je vlastně hned na  jeho začátku ;). Tedy prosím přejděte na úplný začátek článku a pokračujte odtamtud ;).

Text pod čarou

Fotky převzaty a posháněny převážně z rajce.idnes.cz a pokud se tu objeví videa, tak ze serveru youtube.com

3 Comments

 Add your comment
  1. uz ani nevim, kdy sem naposled napsala neco tak dlouhyho, co by zaroven melo hlavu a patu (i kdyz o tom by se dalo polemizovat tim zaverem s odkazem na zacatek, cimz si vlastne vytvoril takovou nekonecnou smycku). no ne, ale ten koncert byl fakt famozni, ja byla se segrou na tribune a vrcholem dne bylo objeveni druhyho patra bez front na piti i zachody. v mirne priopilem stavu sem nevahala investovat 500 kc do tricka (planuju si ho vzit na studnici, mozna me konecne poznas :)). proste vsechno super, vcetne cesty zpet vlakem o pulnoci, kdyz nam dva spici bezdomovci dobrovolne uvolnili kupe, procez sme si i sedli. hehe, to uz je docela dlouhy, mozna to zkopiruju do svyho blogu a budu to nazyvat vysoce profesionalni (vzdyt sem zurnalistka!) reportazi :D

  2. No to víš IT… a kravinky… tomu se říká nekonečný cyklus, což nesmí nastat, jelikož pak se všechno zasekává :D (programátorsky: for(;;) nebo do {} while (true) a podobně :))

    No tak do trička jsem neinvestoval, ale možná jsem měl. Na ofiku prej stojí ještě o 15 korun víc a připočítat poštovný…

    Hele to mě dostalo s těma bezďákama co uvolňujou kupé :)

Leave a Comment

Your email address will not be published.