Dnes jen o škole

Individuální předzápis – nový IS/STAG

Nemám ho rád pro jeho nepřehlednost a snahu tvářit se stylem „jsem celý v ajaxu, koukejte, jak si můžete načítat jen jednotlivé položky“, jak se ale asi opravdu jen tváří. Je hezké, že je tam spousta informací, které většinou musím dost dlouho lovit ze zapomenutých končin, než se k nim dopídím, ale nakonec se dají najít. Co mě ovšem štve je, že jsem psal už 2 připomínky a odpově´d mi přišla, že se to nestává tak často, tedy to a chybu nepovažují a já se mohu jít klouzat (nepřidali-li mě mezi spamery, aby na další zprávy nemuseli pro jistotu odpovídat :D)

http://ftp.trtkal.net/fei/stag_err01.png a http://ftp.trtkal.net/fei/stag_err02.png a poslední co mě vytáčí nejvíc: http://ftp.trtkal.net/fei/stag_err03.png

Takže to shrneme: první chyba nastane, pokud se jim zhroutí databáze (nebo ji pomocí CRONu zálohují? či co) a dělá to snad každý den. Většinou v době, kdy je to pro ajťáka nejvíce iritující, tedy mezi 2-4 hodinou ranní. Touto dobou chci zařizovat vše, co je potřeba :/. Druhá chyba nastane, pokud se přihlásíte a databáze v tu chvilku ještě jede, ale v zápětí se „zhroutí“, tedy se vám povede dostat o kousek dál, než v kroku prvním :)

A poslední chyba. Ta, která mě před zápisem dováděla k šílenství. (1) nikde není vidět o jaký se jedná aktuálně předmět (a každý, kdo mě zná ví, jak já na tom jsem s pamětí) a tedy zapomenu na který jsem klikl, než se znovu načte stránka. (2) je tam asi kilometr místa a nad tím je posuvník jak … ehm nebudu sprostej. Šíleně to znepřehledňuje práci s tím systémem a nejsem sám, kdo na to nadává.

 Jo a další nevýhoda stagu – nefunguje zapisování v záložkách, takže se musí postupně, ne jako na starém modrém, že měl člověk pro každý předmět jedno okno a jelo to fik – zavřít, fik – zavřít a bylo zapsáno. Teď se musí *achjo* pěkně po jednom…

Tak ke kritice stačilo a teď chvála. :) První zápis u kterého jsme se nikdo nemusel potýkat s problémem přetížení. První rok, který STAG měl zakázané ostatní funkce (všude to psalo samé NULL), ale předzápis byl svižný a hlavně bez výpadků. Takže ač má hrozně moc nevýhod, přecejen jsem s ním u zápisu nakonec byl hodně spokojenej. Navíc, když se mi opět povedlo zapsat všchno a i v časech, jak jsem chtěl. Mám zapsaných 39 kreditů z letního a 31 ze zimního semestru, tedy pokud se poštěstí o 10 kreditů víc, než je původní možný počet dosažitelných kreditů v tomto semestru (pravda jeden předmět z loňska).

Statistika

Musím se pochlubit. Ano, na druhý pokus na který jsem šel s tím (stejně, jako na grafiku) že to prostě dám, jsem dostal za 3 a tedy náramná spokojenost. Díky statistice jsem se přehoupl přes kýžených 20 kreditů za semestr (přesněji mám 25). K úspěšnému postupu do dalšího roku jich potřebuji 40 a jsem tedy již za polovinou. Statistiku jsem nakonec zvládl bez použití jediného taháku (ač v tašce jich leželo nespočetně), takže bych se měl pochválit dvojnásob :)

Tedy mohu prohlásit: pravděpodobnost úspěchu se blížila nule (chcete-li prázdné množině) a přesto jsem to dal.

Objektově orientované programování

jsem psal dneska a silně doufám, že mi tam za ty mé kouzelnické výtvory a krásný (ač lehce nepřehledný) UML diagram nějaké body nafláká. Na hodinu odešel zkoušet do druhé učebny a jako dozor tam byla nějaká slečna (někdo dost slušně nahlas zapískal – takové to fíha, když vcházela, takže sál lehce vybuchl pobavením:)) a jelikož bylo vidět, že studentský život chápe, dělala že nich nevidí, neslyší a nejspíš jakoby tam vůbec nebyla. Něco si četla a nás nechala v poklidu psát/opisovat (ač nebylo zrovna moc odkud, když si člověk nepřipraví taháky že) a trošku radit (ono ob 2 sedadla musí člověk mluvit už docela hlasitě, což se nikomu nechtělo riskovat).

Ve finále ale věřím, že to vyšlo a tímto předmětem zakončuji letošní zimní semestr.

Další informace doplním hned, jak bude písemka opravená a já se dozvím ten krásný výsledek (počítám, že za 2 to dá).

4 Comments

 Add your comment
  1. „ač v tašce jich leželo nespočetně“ to mi připomíná spojitou náhodnou veličinu:D:D:D

  2. Fuj, vůbec mi o tom tady nemluv. I když pravděpodobnost byla lehká :). Tam jsou jen asi 2 vzorce a dá se to logicky i docela vydedukovat, zato statistika byl pěknej hnus. Ovšem moje tabulky s vlastníma vzorcema (které v nich být mohli pro nezasvěcené) se to, jak se zdá, utáhnout dalo :)

  3. ehm, zvlast ta prvni cast se mi jevi velice zajimave :D no vidis to, ty si stezujes a kamos pritom na ten vas stag neda dopustit, protoze diky nemu muze nespocetnekrat neuspesne absolvovat nakej predmet (nebo asi deset ruznejch predmetu neustale opakuje). to me by ten nas IS kopnul do prdele hned po druhym neuspechu, tak uz si na to davam peknej pozor.. :)

  4. Jo, to zatím nemůžu posoudit, jelikož to běží teprve prvním rokem a hlavně tolikrát jsem ještě neopakoval ani zápočet/zkoušku. A silně doufám :D, že ani nebudu muset :)

Leave a Comment

Your email address will not be published.